← Nyheter Upplev Jangal efter skolan – vi bjuder på korv och saft i foajén

9, 16 och 23 maj kör vi en favorit i repris! After school-teater på Unga Klara. Gå på teater och ät en god vegokorv i vår foajé. 25% när du bokar med barn.

Vi möts på en mystisk och sagolik plats som kallas Jangal. Här finns träd, lysande blommor, älvbon och poetiska stigar. Det var längesen vi var här sist, men de tre synliga, och oändligt många osynliga, varelserna är glada att vi har kommit tillbaka.

Tillsammans tar de med oss på en resa genom skogen, en berättelse som vi får lyssna till med fötterna och uppleva med händerna. Jangal är en helhetsupplevelse som omsluter oss och låter oss utforska skogen, och oss själva.

Välkomna in till Jangal!
____

Datum och tid 9, 16 och 23 maj 16:00.
📍 Unga Klara, Kulturhuset Stadsteatern.
🌭 Vegokorv och saft i foajén – 45 minuter före föreställning. Ingår i biljettpriset!

👨‍👩‍👧‍👦 Pssst! Unga Klara ger 25 % familjerabatt på hela bokningen när du bokar med barn – oavsett om du är kusin, granne, moster, farfar, bonusvuxen, pappa, kompis eller storasyster. Du bestämmer självklart själv vilka som ingår i din familj!